Propasť

Datum akce: 
16. června 2012
Účastníci: 
Gabo, Ivoš, Honza

Delegaci z našeho klubu ve složení Gabo, Ivoš a Honza, se dostalo cti pomoct při přemapování Suchý Rotundy Hranický propasti.
 V Brně sme nabrali nejšikovnějšího mapovače na svjetě Jindříška P. ze skupiny Plánivy a na propasti nás již očekával iniciátor celý akce Mišo G. Ze skupiny Hranický kras Olomouc.
Ponor přes Zubatici proběhnul v pohodě a po vynoření v Suchý Rotundě, odstrojení vercajku a vybalení mapovacího náčiní, se mohlo začít.
Přístroj Disto X funguje zhruba tak, že pomocí lejzrovýho paprsku měří celkem přesně sklon, azimut a vzdálenost z bodu 1.1 do bodu 1.2 atd.,  naměřený data přesypává přes bluetooth do PDA, kde se s daty pracuje v programu Pocket Topo a pokud se s tim umí vzniká mapa jeskyně.
Jinra s tim naštěstí umí a tak se toho ujal, jako asistenta si vzal Gaba, Míšan to celý ved a všecky zdržoval a focenim votravoval Honza. Když to bylo hotový, sbalili sme se a vydali na zpáteční vyhlídkovej ponor po  podvodních pamětihodnostech propasti.
Ivoš, jistící a nad bezpečím potápěčů bdící na plošinách u vody, zřejmě zneklidněním nad blížícím se časovým limitem pro návrat potápěčů, vylemtal všecko pivo co bylo k mání,  také asi pro to, aby se víc pospíchalo do restaurace. Tam se kolem půlnoci projevilo u jednoho účastníka zájezdu něco jako sindrom z nedobře vykonané dekompresní procedůry, ale bylo o něj dobře postaráno… A to je celý!