Kosov & Hříměždice & Slapy

Datum akce: 
13.1.2013
Účastníci: 
Prcek, Piggy, Druli, Robert, Triton, Kladno

Tak se posledních pár dní zadařilo. Konečně mám vytoužený sucháč ve kterém jsem jak v pokojíčku.. Ještě vychytat krční manžetu a je to. 
Silvestrovský ponor na Kosově s tritonem. Poprvé pod ledem. Voda 4C, slavnostní přípitek, spousta raků a potápěčů :) Viditelnost odhaduji 4-5m. Super louže, kterou máme za zadkem.
Minulý týden v sestavě Prcek, Druli a já jsme se vydali do Hříměždic. Lom, ve kterém se snad potápěl každý. Viditelnost odhaduji cca 2, max.3m, teplota vody 4`C. Díky dosud teplému počásku jsme nemuseli sekat žádný led. Dno prozkoumáno důkladně, je vidět že tento lom už něco pamatuje, říkám si potom co jsem omylem zabořil ruku do metrového bahna. Hezky jsem si zavzpomínal, když sem tu lítal jako malej a hrál si ve vrtulníku nebo koukal ze suché pozorovatelny na potápěče. Ta je mimochodem teď v Domažlickém Lomečku.
Dnes jsme vyrazili s Robertem a Drulim do větších vod. Rozhodli jsme se pro Slapy. Cestou jsme vybírali kam se zanořit, díky ohlednání terénu přímo na místě jsme nakonec zvolili nejmín bolestivý sestup a to ve Staré Živohošti (u kostela). Vercajk na sebe před závorou a šup do vody.. Teplota nahoře 5`C pod 15m 4`C. Viditelnost klasická slapská 1-2m. Pono do 30m, 45min. Cestou okounci, menší sumec, candáti a na ke konci u zatopéného pontonu famozní sumec. Jeskynku jsme nenašli.
Díky všem zúčastněným a těsím se na další potápko !